In Geen categorie

Begin juni besteedde Koudum.nl aandacht aan een toen net verschenen fotoboek van wereldfotograaf Cris Toala Olivares die sinds een paar jaar met vrouw en dochtertje in Koudum woont. Dat was mede naar aanleiding van een interview dat het gerenommeerde blad National Geographic Traveller met de Koudumer fotograaf had. Deze week verscheen er een paginagroot artikel in de Leeuwarder Courant met Cris.

Journalist Gitte Brugman vat in het artikel het bijzondere leven van Cris Toala Olivares samen, vanaf zijn geboorte in Ecuador tot het moment dat hij in Koudum neerstreek. Op dat moment had hij zijn project over Amsterdam al afgerond met het schitterende The Amsterdam canals en was hij bezig met zijn fotoboek over vulkanen. Tegelijkertijd werkte hij ook al aan zijn derde grote project: de Waddenzee. Van dat laatste project waren vorig jaar foto’s te zien op een expositie in Koudum.

In het artikel in de Leeuwarder Courant wordt heel goed duidelijk hoe Cris Toala Olivares aan zo’n groot fotoproject werkt. Hij wil met zijn foto’s vooral laten zien hoe bepaalde bevolkingsgroepen dicht bij kraters van vulkanen kunnen leven. Daarvoor leefde hij korte en soms langere tijd bij de bevolking die het dichtst bij de kraters woont, wat soms ook gevaarlijk was.

Voor zijn boek Living with vulcanoes (320 pagina’s) koos Toala Olivares dertien vulkanen en dat zijn niet alleen de allerbekendste. Daarvan vertelt hij zoveel mogelijk de achtergronden en vooral ook de verhalen van de lokale bevolking in landen als Kaapverdië, Noord-Korea, Ecuador, Guatemala, Italië, IJsland en Indonesië.

Foto boven dit artikel is de kop van het artikel in de Leeuwarder Courant van zaterdag 13 augustus.