In Geen categorie

Koudum, 23 juli 2026 – Tijdens de fierljepwedstrijd voor de eerste klasse in It Heidenskip gisteravond hebben de Koudumer ljeppers zich van hun beste kant laten zien. Bij de wedstrijden op de Heidenskipster schans vol topsport wisten de springers uit Koudum zich knap staande te houden in de Friese top. De meeste aandacht ging echter uit naar Michiel Zijlstra die zijn 5e achterenvolgende wedstrijd won in de topklasse bij de heren, en naar het nieuwe Nederlands klassementrecord (133,53 meter na de zeven beste sprongen) bij de jongens door de 16-jarige Jorrit Bouwstra uit Reduzum die gisteravond 19,45 meter sprong.

In dit geweld lieten ook de Koudumers behoorlijke staaltjes fierljeppen zien. Bij de senioren streed Rutger Piersma in de top mee. Hoewel hij de absolute finale net miste, sprong hij een zeer solide wedstrijd. Hij werd derde, waarmee hij kostbare punten pakte om zijn vaste plek in de top 5 van het algemeen FLB-klassement stevig te behouden.

Bij de meisjes zette het Koudumse talent Else Klijn Velderman haar goede vorm door. Na haar recente en succesvolle derde podiumplek in Winsum, zat ze ook gisteravond de Friese top weer dicht op de hielen. Ze werd vierde met 13.57 meter, net 5 centimeter achter de nummer 3. In de mixklasse liet Feike Stellingwerf zien dat hij goed kan presteren. Hij werd derde dankzij een sprong van 16.45 meter.

(archieffoto van de fierljepschans It Heidenskip)